KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12972020
nr 1297 2020
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Oljemålning, Signerad, numrerad 1906, vinteris i skärgården. Olja på pannå, 58x50 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
11.000 kr
måndag 9 december 2019
kl 20:40:44
10.500 kr
- Klassiska
9 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman